Four Fest 2024

Po roční pauze jsme se zúčastnili 15. ročníku mezinárodní soutěže Four Fest, který pořádala naše partnerská škola v Rimavské Sobotě na Slovensku. Setkalo se rekordních 150 soutěžících z 30 středních škol zemí Visegradské čtyřky. Naši školu reprezentovali Natálie Batelová, Natálie Burešová, Klára Hošková, Yulia Ivanova, Natálie Novotná, Rozárie Šandová.

Cílem tohoto festivalu je ověřit si zručnosti, načerpat nové inspirace, ale také se setkat s přáteli. Soutěžilo se v osmi kategoriích: kuchař, číšník, barman, barista, someliér, kadeřník, kosmetik a ve zručnostech našeho oboru – obchodní pracovník.  Celá soutěž měla jednotné motto „Tiki kulturu“.

Obchodní pracovníky naší školy reprezentovaly Yulia a Klára. Jejich úkolem bylo v časovém limitu 50 minut zabalit láhev a krabici a naaranžovat stůl. Děvčata si vedla velmi dobře, balila naprosto precizně. Klára obdržela cenu poroty za kreativitu.

Naši partneři také připravili bohatý doprovodný program. Populárně – zábavnou soutěž „Příprava tradičního jídla účastnických zemí FOURFESTu“. Vařila se čočková polévka. Každé z osmi zúčastněných družstev z Maďarska, Slovenska, Polska a České republiky zvolilo jiný recept. V porotě zasedli zástupci Slovenského svazu kuchařů a také česká herečka, autorka kuchařek a gurmánka, Markéta Hrubešová. Hodnotila se doba přípravy, organizace práce, chuť tradičního jídla. Všechna družstva tvořili mistři a žáci oboru kuchař. My jsme byli výjimkou, naši polévku vařily dívky oboru prodavač. Přesto se velmi podařila, obsadili jsme krásné 3. místo.

Další doprovodnou akcí byl koncert populární slovenské skupiny Gipsy Chave, která svými temperamentními písněmi roztancovala celý sál kulturního domu.

Naše skupina se také vypravila na výlet do Teriakoviec. Prohlédli jsme si ukázky řemeslné výroby, navštívili jsme zdejší salaš a ochutnali tradiční slovenské ovčí sýry a klobásky.

Odjížděli jsme plni zážitků.

FourFest patří mezi největší akce tohoto druhu na Slovensku. Jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit.

Děkujeme městu Kolín a Středočeskému kraji za finanční příspěvek.

Zanechte komentář