FOURFEST 2022

Po dvouleté pandemií vynucené pauze jsme se dočkali 13. ročníku festivalu FOURFEST, který uspořádala v Rimavské Sobotě na Slovensku naše partnerská škola, Střední odborná škola obchodu a služeb.  Letos se zúčastnilo rekordních 140 soutěžících z 31 středních škol Visegradské čtyřky. Naši školu reprezentovali Lenka Budinská, Jan Hrdlička, Lucie Nováková, Tereza Procházková, Natálie Suchá a Michal Tomíška.

Cílem toto festivalu je ověřit si zručnosti, načerpat nové inspirace, ale také se setkat s přáteli. Soutěžilo se v osmi kategoriích: kuchař, číšník, barman, barista, someliér, kadeřník, kosmetik a ve zručnostech našeho oboru – obchodní pracovník.

Naši partneři také připravili bohatý doprovodný program. Populárně – zábavnou soutěž „Příprava tradičního jídla účastnických zemí FOURFESTu“. Vařila se fazolová polévka. Každé z pěti zúčastněných družstev (Maďarsko, Slovensko, Polsko a Česká republika – dva zástupci) zvolilo jiný recept. V porotě zasedli zástupci Slovenského svazu kuchařů a cukrářů a také česká herečka, autorka kuchařek a gurmánka Markéta Hrubešová. Hodnotila se doba přípravy, organizace práce, chuť tradičního jídla.

Další doprovodnou akcí byl koncert jednoho z nejúspěšnějších slovenských zpěváků Adama Ďurici. Tento „sympaťák“ získal již řadu ocenění a jeho písničky hrají i naše rádia (Nelutujem, Spolu, Mandolína, Zatancuj si so mnou …). Adam roztleskal a roztancoval celý sál, všichni zúčastnění odcházeli prozpěvujíc si některý refrén.  Po koncertě se ochotně s fanoušky fotil a rozdával autogramy.

Naše skupina se vypravila na výlet do Teriakoviec. Prohlédli jsme si expozici zrekonstruovaného mlýna, ukázky řemeslné výroby, také jsme navštívili zdejší salaš a ochutnali tradiční slovenské halušky.

Odjížděli jsme plni zážitků.

FourFest patří mezi největší akce tohoto druhu na Slovensku. Jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit.

Děkujeme městu Kolín a Středočeskému kraji za finanční příspěvek.

Zanechte komentář