Galaxie barev

Exkurze třídy 3.A do Galaxie barev v pražském obchodním centru Westfield Chodov 14. 12. 2023 byla financovaná z projektu OP JAK. Zhlédli jsme zábavní zónu, která svým vzhledem připomíná nekonečný vesmír plný světelných efektů.

Jeden z unikátů, který nás zde zaujal, představuje největší robotickou show svého druhu na světě. Zde jsme si prohlédli  dva roboty v zrcadlovém sále držící televizory. Každý z robotů váží 1,4 tuny, a navíc mají v úchopech sto kilogramové televize. Protože je celá místnost obložena zrcadly, jde o naprosto jedinečnou projekci, která ve světě nemá obdoby.

Dalšími  zajímavými  Instalacemi  byly například kaleidoskop v nadživotní velikosti, do kterého je možné vstoupit, zrcadlový tunel s barevnou řekou nebo obrovské šestihranné LED televize ve tvaru krychle, které mají úhlopříčku přes tři metry a k tomu všemu se ještě točí.

Vyzkoušeli jsme si  i digitální malování na velkých obrazovkách a své výtvory následně vytiskli  na hrnek, tričko, obraz nebo puzzle.

Exkurzi jsme zakončili procházkou Prahou, na Staroměstském náměstí si mohli prohlédnout vánoční výzdobu a trhy.

Exkurze nám umožnila seznámit se s novými možnostmi  digitálních technologii, vyzkoušet si vlastní tvořivost a získat inspiraci pro vlastní práci.

Zanechte komentář